خرید بهترین هدیه برای کمال گراها

زمان مطالعه: 6 دقیقه
خرید بهترین هدیه‌ برای کمال گراها
در این مقاله میخوانید

هرچند هدیه دادن و هدیه گرفتن بسیار لذت‌بخش است اما انتخاب هدیه معمولاً یکی از سخت‌ترین کارهایی است که یک فرد مجبور است در زندگی بارها آن را انجام دهد. حالا فرض کنید طرف مقابل شما فردی کمال گرا باشد. شاید سخت تر به نظر برسد اما نگران نباشید. ما به شما کمک می‌کنیم تا بدانید بهترین هدیه برای کمال گراها چیست و هم‌چنین چگونه می‌توان مطابق با شخصیت افراد برای آن‌ها هدیه خرید.

ضرورت در نظر گرفتن شخصیت برای هدیه به کمال گراها

یکی از بهترین روش‌ها برای خرید یک هدیه مناسب این است که هدیه مدنظر خود را براساس شخصیت افراد انتخاب کنید. شخصیت افراد یک راهنمای عالی برای هدایت شما به سمت انتخاب بهترین هدیه برای سلیقه‌های مختلف است. خرید هدیه با توجه به شخصیت طرف مقابل باعث می‌شود احتمال رضایت او از هدیه شما چندین برابر شده و از این رو از هدیه شما بسیار خوشحال شود. کمال گرایی از جمله شخصیت‌هایی است که ممکن است با آن طرف باشید. از میان تیپ شخصیت‌ها آدم‌های کمال گرا شاید سخت‌گیرتر و انتخاب هدیه برای کمال گراها سخت‌تر به نظر برسند اما مسلما خرید هدیه براساس شخصیت افراد شانس بیشتری برای موفقیت شما به ارمغان خواهد داشت.

تعریف کمال گرایی و کمال گراها

کمال گرایی برخلاف نام آن بیش از آن که افراد را به سمت رشد سوق دهد مانعی برای حرکت و به کمال رسیدن آن‌ها به شمار می‌رود. چرا که باعث می‌شود فرد کمال گرا از موفقیت‌ها و اتفاقات کوچک و عادی زندگی لذت نبرد و همواره در زندگی به دنبال بالاترین معیارهای موفقیت بگردد. هرچند ممکن است به موفقیت‌هایی بی‌نظیری هم دست یابد اما به دلیل استرس زیاد باید دید آیا در این مسیر توانسته از زندگی‌اش لذت ببرد یا خیر. هم‌چنین در صورت نرسیدن به نقاط طلایی موفقیت خود را شکست خورده و بی‌ارزش می‌بیند. از آن جا که کمال گراها صفر و یکی، و با استرس بالا عمل می‌کنند نحوه برخورد و ارتباط با آن‌ها هم دشوار است و شما باید در ارتباط با آن‌ها همواره تلاش کنید که در زندگی آن‌ها به کاهش استرس کمک کنید. همین رویه در انتخاب بهترین هدیه برای کمال گراها صدق پیدا می‌کند. خرید هدایایی که به کمال گراها حس بی‌نقصی و آرامش القا می‌کند و یا اینکه به آن‌ها کمک می‌کند تا این حس را در خودشان به وجود آورند.

خرید هدیه برای افراد کمال گرا

ویژگی های افراد کمال گرا

اصلی ترین ویژگی های افراد کمال گرا شامل موارد زیر است

  • تفکر و منطق صفر و یکی و انجام دادن کارها تنها با دو نتیجه موفقیت یا شکست
  • عدم اعتماد به دیگران یا سخت اعتماد کردن
  • سخت گیر نسبت به خودشان و دیگران
  • عدم پذیرش هرگونه انتقاد نسبت به خودشان و سرخورده شدن
  • تعویق کارها به دلیل ترس از شکست
  • نیمه رها کردن امور

 ضرورت شناخت کامل فرد کمال ‌گرا برای انتخاب هدیه

برای انتخاب بهترین هدیه برای کمال گراها سعی کنید تا حد امکان افکار و احساسات او را بشناسید. به عنوان نمونه اگر فرد کمال گرای مدنظرتان بسیار استرسی است در کنار هدیه اصلی می‌توانید یک دسته گل شیک برای او بخرید. گل و گیاه می‌تواند به کاهش استرس او کمک فراوانی کند و مطمئنا در او حس بهتری ایجاد می‌کند. البته دقت کنید که حتماً گل و گیاه شما ماندگاری زیادی داشته و مقاوم باشد و فرد مورد نظر نسبت به عدم توانایی در پرورش آن دچار استرس نشود و یا با خرابی گل احساس ناراحتی و شکست نکند. ما به شما خرید گل رز جاویدان به عنوان گلی با دوام و ماندگاری بالا را توصیه میکنیم تا هم از طبیعی بودن این رز ها لذت ببرید هم از ماندگاری آنها در لینک زیر میتوانید انواع گل رز جاویدان را مشاهده کنید.

مشاهده محصولات: انواع گل رز جاویدان

شرایط هدیه دادن به افراد کمال‌گرا

افراد کمال گرا بسیار دقیق و منظم هستند و باید در جریان همه امورات باشند. از این رو همواره برای کار و امور روزانه شان برنامه‌ریزی دقیقی دارند؛ بنابراین احتمالاً اتفاقات غیر منتظره در آن‌ها احساس ناامنی و استرس ایجاد می‌کند. پس سعی نکنید که آن‌ها را غافلگیر کنید چرا که ممکن است نتیجه عکس داده و آن‌ها را ناراحت کند. در صورت اصرار برای سورپرایز کردن فرد کمال گرا دقت کنید که همه چیز کاملاً حرفه‌ای و بدون نقص انجام شود. پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را مطالعه کنید تا در هنگام هدیه دادن به افراد کمال گرا هوشمندانه‌تر رفتار کنید.

💥مطالعه بیشتر: معرفی 10 اشتباه متداول در هنگام هدیه دادن

سختی انتخاب هدیه برای کمال گراها

مسلما همه ما در زندگی خود با افراد کمال را برخورد داشته‌ایم. پدر یا مادر، دوست یا همسر و یا خودمان ممکن است فردی کمال گرا به شمار برویم. آن چه که باید در مورد هدیه برای کمال گراها بدانیم این است که آن‌ها دوست دارند همه چیز به خاص‌ترین روش ممکن انجام شود، هر کاری که انجام داده می‌شود باید در حد استاندارد و عالی باشد. البته این ویژگی ها لزوماً در بیشتر جنبه‌ها چیز بدی نیست. آن‌ها غالباً مراقب همه چیز هستند و همیشه مطمئن می‌شوند که همه چیز به درستی انجام می‌شود؛ بنابراین اگر در مورد انجام دادن کاری نیاز به کمک دارید، کمال گراها بهترین انتخاب برای کمک به شما هستند و باید به آن‌ها مراجعه کنید.

 اما تنها چیزی که در مورد داشتن یک فرد کمال گرا در زندگی برای شما دردسرساز است، انتخاب هدیه برای کمال گراها است. این که بفهمید برای تولد یا سالگرد ازدواج یا عید نوروز چه چیزی می‌توانید برای آن‌ها بخرید که از آن خوشحال و راضی باشند. چون که کمال گراها کاراکترهای بسیار حساسی هستند و به نظر می‌رسد جلب رضایت آن‌ها نسبت به دیگر شخصیت‌ها سخت‌تر باشد؛ بنابراین ما ایده‌های خوبی برای هدیه به کمال گراها داریم که حس می‌کنیم آن‌ها دوست خواهند داشت. در ادامه ایده‌هایی را خواهید دید که می‌تواند یک کمال گرا را خوشحال کند.

ایده‌هایی برای انتخاب هدیه مناسب کمال گراها

معمولاً این افراد از هدایای کاربردی و شیک بیشتر استقبال می‌کنند. باید دقت کنید که در همه موارد لوکس‌ترین نمونه ها را انتخاب کنید. چرا که یک هدیه نفیس و بی عیب و نقص برای افراد کمال گرا می‌تواند بهترین انتخاب باشد. در لینک هدیه لوکس برای کمال گراها می‌توانید بهترین پیشنهادها را مشاهده کنید. از آنجایی که این تیپ شخصیتی به جزئیات توجه ویژه‌ی دارد، بنابراین بهتر است هدیه خود را هم در یک بسته‌بندی شیک و زیبا قرار دهید. در ادامه برخی از بهترین هدیه ها برای کمال گراها را معرفی می‌کنیم.

هدیه خریدن برای افراد کمال گرا

جعبه های لوکس منظم کننده اشیاء

افراد کمال گرا به شدت منظم و دقیق هستند. از این رو دادن یک هدیه خاص و لوکس که بتوانند وسایل شخصی یا گران بهای خود را در آن نگهداری کنند می‌تواند یک انتخاب عاقلانه باشد. به عنوان نمونه می‌توانید جعبه‌های بسیار ظریفی تهیه کنید که می‌دانیم آن‌ها دوست خواهند داشت. یا قفسه‌هایی کشویی که در تمیز و منظم نگه داشتن خانه به آن‌ها کمک می‌کند. نکته مهم این است که این هدایا باید لوکس و شیک باشند مانند جعبه هایی از جنس چوب طبیعی با تزیینات میناکاری شده؛ بنابراین انتخاب یک جعبه پلاستیکی می‌تواند فاجعه آمیز باشد.

دفترچه یادداشت لوکس

افراد کمال گرا همواره به دنبال برنامه‌ریزی هستند. انتخاب یک دفترچه یادداشت لوکس و خاص با ویژگی های منحصربه فرد به عنوان هدیه برای کمال گراها می‌تواند گزینه مناسبی به شمار رود.

گل و گیاه

گل می‌تواند هر شخصی را به خود جلب کند. گل‌ها می‌توانند هدیه‌ای ایدئال برای افراد کمال‌گرا در زندگی شما باشند، به خصوص اگر آن‌ها کاراکتری هستند که در مورد مینیمالیسم و به هم ریختگی خانه‌شان بسیار سخت‌گیر عمل می‌کنند. این به این دلیل است که گل‌ها به آن‌ها حس آرامش می‌دهد. در صورت نزدیک بودن فرد کمال گرا به شما مانند همسر، انتخاب گل در کنار یک هدیه شیک و لوکس عاقلانه تر است. البته حتماً باید گلدان لوکسی برای هدیه خود انتخاب کنید. اگر برای هدیه کمال گراها می‌خواهید گل بخرید بهترین گل‌ها برای افراد کمال گرا شامل موارد زیر است

  • گیاه پتوس

پتوس بدون نیاز به مراقبت خاصی به سرعت رشد می‌کند و از این رو می‌تواند در افراد کمال گرا حسی از موفقیت در نگهداری ایجاد کند.

  • گل ارکیده

ارکیده بهترین هدیه برای کمال گراها است چرا که یک گل بسیار زیبا و خاص و نمونه ای بی‌نقص از اصالت به شمار می‌رود.

  • گل آفتابگردان

به دلیل انرژی مثبت این گل حس خوبی به کمال گرایان القا می‌کند.

  • بنفشه آفریقایی

گل بنفشه آفریقایی در عین بی‌نقص بودن به دلیل مقاومت بالا به نگهداری و مراقبت زیادی نیاز ندارد و از این حیث باعث استرس در افراد کمال گرا نمی‌شود.

 

به صورت کلی هر گیاه مقاوم و زیبایی که به مراقبت کمی نیاز داشته باشد و باعث کاهش استرس شود مناسب ترین هدیه برای کمال گراها به شمار می‌رود.

 

بهترین هدیه برای کمال گراها

اگر به دنبال خرید بهترین هدیه برای کمال گراها هستید بهترین انتخاب می‌تواند یک هدیه نفیس و کاربردی برای آن‌ها باشد. هدیه ای که در عین لوکس بودن بی عیب و نقص است و حسی از کمال را در این افراد ایجاد می‌کند. یک هدیه متفکرانه یک هدیه مرتبط با کاراکتر است. هدیه ای شیک و بی‌نقص که تنها هدف آن جلب رضایت و خوشحالی فرد کمال گرا به شمار می‌رود.

سخن پایانی

در خرید هدیه برای کمال گراها همواره باید کمی احتیاط کنید. بهتر است هدایایی را انتخاب کنید که مطمئن هستید طرف مقابل شما از دریافت آن لذت خواهد برد؛ بنابراین، شما باید زمان و پول خود را برای خرید هدایای متفکرانه که با علایق آن‌ها مطابقت دارد، اختصاص دهید. به این ترتیب هدایای شیک و لوکسی که بی‌نقص به نظر می رسند می‌توانند بهترین هدیه برای کمال گراها به شمار روند. توصیه میکنیم قبل از خرید هدیه ابتدا تفکیک جنسیتی کنید تا دستتان برای انتخاب بازتر باشد. مثلا اینکه مشخص کنید مخاطبتان مرد است یا زن به شما در انتخاب هدیه کمک شایانی میکند.

💥مطالعه بیشتر: آیا خانم‌ها و آقایان نگاه یکسانی به هدیه‌ها دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پیشنهادی برای شما

مطالب مرتبط
هدیه سازمانی و روانشناسی رنگ‌ها
هدیه سازمانی و روانشناسی رنگ‌ها
صنایع دستی دکوری برای اتاق پذیرایی
10 صنایع دستی زیبا برای تزئین اتاق پذیرایی
تاثیر هدیه تبلیغاتی بر روی برندینگ شما
هدایای تبلیغاتی خوب چگونه باعث موفقیت برند شما می شوند؟
معرفی ست گلدان فیروزه کوبی
معرفی 6 ست هدیه گلدان فیروزه کوبی زیبا برای هدیه دادن
زیباترین دیزاین ها برای چیدن سفره هفت سین در دفتر کار
زیباترین دیزاین‌ ها برای چیدن سفره هفت سین در دفتر کار + معرفی پنج ست هفت سین زیبا برای هدیه به کارمندان
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من