بلاگ

نقش هدایای تبلیغاتی در برندسازی و مارکتینگ

نقش هدیه تبلیغاتی در مارکتینگ

امروزه شرکت‌ها و سازمان‌های تجاری برای تبلیغات و برندسازی از روش‌های جدیدی همچون هدایای تبلیغاتی استفاده می‌کنند. این هدایا کاربرد بسیار زیادی دارند و به سازمان‌ها این امکان را می‌دهند که ارتباط قوی و موثری با کارکنان، مشتریان، شرکت‌های همکار و مراجعه‌کنندگان برقرار کنند. سازمان‌ها با استفاده از ایده‌های خلاقانه می‌توانند تاثیر هدایای تبلیغاتی را افزایش داده و برند خود را تقویت کنند. در این مقاله نقش هدایای تبلیغاتی در برندینگ و مارکتینگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس اگر قصد استفاده از هدایای تبلیغاتی برای برندسازی را دارید از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه با ما همراه باشید.

نقش هدایای سازمانی در سازمان ها

هدایای سازمانی یکی از ابزارهای مهم و کاربردی است که برای بهبود ارتباط با کارکنان، مشتریان و همکاران خارج از سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این هدایا شامل اقلام متنوعی هستند و به صاحبان شرکت‌ها کمک می‌کنند که بتوانند تعامل بیشتری با سایرین برقرار کنند. به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت که هدایای سازمانی نقش یک محرک را دارند چرا که به‌عنوان یک ابزار تبلیغاتی عمل می‌کنند و نقش مهمی در برندسازی، ایجاد ارتباطات، بهبود اعتماد مشتریان و ایجاد انگیزه دارد. نمونه هایی از صدها هدایای سازمانی اریسا را میتوانید در لینک زیر مشاهده بفرمایید.

مشاهده محصولات: هدیه های سازمانی

در حالت کلی هدایای سازمانی به سازمان‌ها کمک می‌کنند که مشتریان قبلی خود را حفظ کرده و مشتریان جدید به دست آورند. همچنین سازمان‌ها با اهدای این هدایا می‌توانند مشتریان را به خرید محصولات سازمان تشویق کرده و به وسیله آن سودآوری سازمان را افزایش دهند. پس می‌توان گفت که هدایای سازمانی نقش کلیدی در ارتقای سازمان و بهبود وضعیت آن دارد. به همین جهت نباید از هدایای سازمانی غافل شد.

تاثیرات هدایای تبلیغاتی بر برندینگ و میزان اثربخشی آن

در دنیای تکنولوژی امروز برای رقابت با شرکت‌های رقیب و برندسازی باید از روش‌های مدرن و خلاقانه استفاده کنید. تبلیغات درست و اصولی به شما این امکان را می‌دهد که اعتبار بیشتری نزد سایرین داشته باشید و برندینگ قدرتمندتری داشته باشید. هدایای تبلیغاتی یکی از موثرترین روش‌های برندسازی است که تاثیرگذاری بسیار زیادی دارد.

هدایای تبلیغاتی تنوع بسیار زیادی دارند به همین جهت شما می‌توانید این هدایا را بر اساس سلیقه شخصی و نیاز خودتان انتخاب کنید. به عبارت ساده‌تر هدیه‌های تبلیغاتی با هدف مشخص و بر اساس نیاز مشتریان انجام می‌شود تا بازخورد بیشتری داشته باشد. هر چقدر که بتوانید در انتخاب این هدایا موفق عمل کنید میزان موفقیت شما در برندینگ افزایش پیدا خواهد کرد.

💥مطالعه بیشتر: چطور یک هدیه تبلیغاتی خوب به شناخته شدن برند شما کمک می‌کند؟

در واقع هدایا تبلیغاتی زمانی در برندینگ موثر خواهد بود که به درستی انتخاب شود. هدیه تبلیغاتی به شما این امکان را می‌دهد که به ذهن و قلب مخاطبان نفوذ کرده و آن‌ها را به مشتریان دائمی و وفادار خود تبدیل کنید. این تکنیک بازاریابی حساسیت بسیار زیادی نیز دارد ولی اگر به‌صورت اصولی انجام شود به شما کمک خواهد کرد که یک برند تجاری خوشنام داشته باشید.

انتخاب پک سازمانی

روش های نوین مارکتینگی با هدیه های سازمانی

هدایای سازمانی و تبلیغاتی یکی از بهترین روش‌های بازاریابی به شمار می‌روند. چرا که با استفاده از این هدایا می‌توانید در دل مخاطبان جایگاه ویژه‌ای باز کنید و آن‌ها را تبدیل به مشتریان دائمی خود بکنید. بنابراین شما باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا بتوانید روش‌های جدید و نوین استفاده از هدایای تبلیغاتی را برای دریافت بازدهی بیشتر به کار بگیرید. برای این کار می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • ولکام پک: این هدیه تبلیغاتی جذاب که با هدیه خودش آمد گویی نیز شهرت دارد یک روش ایده‌آل برای بازاریابی است. شما می‌توانید از ولکام پک برای هدیه دادن به مشتریان، همکاران و کارکنان جدید خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که اعتماد آن‌ها را جلب کرده و دل آن‌ها را به دست آورید.

💥مطالعه بیشتر: 5 ویژگی کلیدی ولکام پک جذاب از نگاه کارمندان

 • پک مناسبتی: بدون شک همه افراد مناسبت‌های مختلف را جشن می‌گیرند و اهمیت زیادی برای آن قائل هستند. در چنین روزهای عزیز و دوست داشتنی می‌توانید پک هدیه مناسبتی ارسال کنید و دل آن‌ها را به دست آورید. نیاز نیست هدایای گران قیمت ارسال کنید، همین که به فکر اطرافیان خود باشید و با هدیه کوچک آن‌ها را خوشحال کنید کافی است.
 • صنایع دستی: این هدایا به دلیل زیبایی خاصی که دارند بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. صنایع دستی ارزش ذاتی و معنوی زیادی نیز دارند به همین دلیل جزو هدایای با ارزش به شمار می‌روند. با استفاده از این نوع هدیه تبلیغاتی می‌توانید بازاریابی موفقی را تجربه کنید.
 • خوراکی: همه آدم‌ها خوراکی هایی مخصوص به خود را دارند. بنابراین اگر می‌خواهید مشتریان یا کارکنان خود را سورپرایز کنید پیشنهاد ما استفاده از پک هدیه خوراکی است. این هدیه تبلیغاتی جذاب نشان‌دهنده حسن نیت شما است و به شما این فرصت را می‌دهد که بتوانید در دل مخاطبان جا باز کنید.

انتخاب هدیه تبلیغاتی نامناسب چه تاثیری بر سازمان دارد؟

همانطور که اشاره کردیم هدایای تبلیغاتی نقش بسیار مهمی در برندسازی دارند. این قضیه زمانی اتفاق می‌افتد که شما یک هدیه تبلیغاتی مناسب برای هدیه دادن داشته باشید. حال اگر هدیه تبلیغاتی شما نامناسب باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بدون شک تاثیر منفی روی فرد مقابل ایجاد می‌کند و در نهایت بازدهی منفی برای سازمان شما به همراه خواهد داشت. هدیه تبلیغاتی شما باید مطابق با سلیقه و روحیات فرد مقابل انتخاب شود تا تاثیر خود را نشان دهد. در غیر این صورت اگر هدیه‌ای را انتخاب کنید که برای او خوشایند نباشد و یک نوع توهین تلقی شود همه چیز خراب خواهد شد.

به‌عنوان مثال شما باید شخصیت، اخلاقیات، مذهب و مسائلی از این قبیل را هنگام ارسال هدیه تبلیغاتی در نظر بگیرید. با بررسی این موارد می‌توانید یک هدیه تبلیغاتی مناسب تهیه کرده و از تاثیر منفی آن جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که ارائه هدیه تبلیغاتی نامناسب ممکن است یک مشتری یا همکار را نسبت به سازمان شما بدبین کند و برای همیشه از برند شما فاصله بگیرد. پس شما باید همه جوانب را به خوبی بسنجید تا بتوانید هدایای تبلیغاتی مناسب و ارزشمند تهیه کنید.

راهنمای خرید پک ویژه سازمانی

موثرترین هدایای تبلیغاتی

پس از این که نقش هدایای تبلیغاتی در برندسازی و مارکتینگ را متوجه شدید نوبت به انتخاب بهترین هدایا می‌رسد. این کار از اهمیت بسیار زیادی دارد چون تاثیر بسیار زیادی در برندینگ و افزایش اعتبار سازمان شما خواهد شد. پس شما باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا بتوانید هدایای جذاب و خلاقانه انتخاب کنید. به‌طور کلی موثرترین هدایای تبلیغاتی شامل موارد زیر هستند:

مشاهده محصولات: انواع هدیه تبلیغاتی

 • پک هدیه خوش آمد گویی
 • خودکار تبلیغاتی
 • پاوربانک
 • لیوان و ماگ
 • دفترچه
 • صنایع دستی
 • پک خوراکی

سخن پایانی

هدایای تبلیغاتی بخشی از فرآیند برندینگ و تبلیغات شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف به شمار می‌رود. این روش جذاب تاثیرگذاری بالایی دارد و به سازمان‌ها این فرصت‌ها را می‌دهد که بتوانند با اطرافیان خود (همکاران، مشتریان و کارکنان) تعامل بیشتری برقرار کنند. هدیه‌های تبلیغاتی انواع مختلفی دارند و شما می‌توانید این هدایا را با توجه به سلیقه شخصی و روحیات فرد مقابل خودتان شخصی سازی کنید. در این مقاله سعی کردیم که نقش هدیه تبلیغاتی در برندسازی و مارکتینگ را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین موثرترین هدایای تبلیغاتی که توسط سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد را به شما معرفی کردیم. با استفاده از اطلاعات داخل مقاله می‌توانید بهترین هدیه تبلیغاتی را تدارک ببینید و از آن برای برندینگ بهتر کمک بگیرید. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *