بلاگ

برای پدربزرگ و مادربزرگ در شب یلدا چه ببریم؟

راهنمای خرید هدیه شب یلدا برای پدربزرگ و مادربزرگ

شب یلدا در کنار بزرگان خانواده ارزش بیشتری دارد و هر کسی سعی می‌کند در چنین شبی با حضور در منزل انان ارادت خود را نشان دهد. بخش اعظمی از آداب و رسوم این شب مبتنی بر حضور آنان است. یکی از رسوم قابل توجه یلدا، انتخاب هدیه برای پدربزرگ و مادربزرگ‌هاست تا از زحمات آنان قدردانی صورت بگیرد. ددر مورد دیگر رسوم شب یلدا در مقاله انواع رسوم شب یلدا در نقاط مختلف ایران بطورر مفصل پرداخته‌ایم.

باید در خصوص انتخاب هدیه برای بزرگان خانواده در شب چله حساس باشید؛ این شب بی تکرار است و با خرید یک هدیه مناسب می‌توان یلدا را تبدیل به شبی فراموش نشدنی نمود. در این مقاله از اهمیت بزرگان خانواده و همچنین بهترین هدیه شب یلدا برای پدربزرگ و مادربزرگ سخن گفتیم که شب یلدای متحول کننده‌ای را رقم می‌زند.

اهمیت بزرگان خانواده در آداب و رسوم یلدایی

فرهنگ سنتی و اصیل ایرانی به بزرگان خانواده علی الخصوص پدربزرگ و مادربزرگ‌ها اهمیت زیادی داده و همیشه توصیه به قدردانی و تشکر از آنان کرده است. پدربزرگ و مادبزرگ‌ها مأمن خانواده هستند به همین دلیل در هر نقطه‌ای از ایران، همگی در شب یلدا در منزل آنان حضور می‌یابند. معمولا پدربزرگ و مادربزرگ‌ها یک سفره سنتی با المان‌های یلدایی نظیر آجیل، هندوانه، انار و شیرینی‌های مخصوص می‌چینند. همچنین با حضور آنان داستان‌ و افسانه‌های قدیمی بازگو می‌شود که اوقات شیرینی را برای دیگران می‌سازد. مراسم حافظ خوانی نیز از مراسمات مهم است که ابتدا توسط پدربزرگ و مادربزرگ به جا آورده شده و سپس به ترتیب از بزرگ تا کوچک به نیت و گرفتن فال حافظ می‌گذرد.

ویژگی‌های بهترین هدیه شب یلدا برای پدربزرگ و مادربزرگ

بهترین هدیه شب یلدا برای پدربزرگ و مادربزرگ چند ویژگی مهم دارد که باید با توجه به آن‌ها هدیه‌تان را انتخاب نمایید:

  • هدیه یلدایی برای بزرگان خانواده باید متناسب با سن و سال آن‌ها باشد. برخی از هدایا مختص هر سن و سالی نیستند و ممکن است افراد با دریافت آن احساس نارضایتی را تجربه کنند. برای مثال برخی از سبک‌های لباس یا زیور آلات مناسب آن‌ها نیست و بهتر است که انتخاب متفاوت‌تری داشته باشید.
  • ترجیحا تا حد امکان کادوی شما مطابق با المان‌های یلدا باشد. کادوهایی مثل وجه نقد شاید قابلیت مصرف داشته باشند اما متناسب با یلدا نیستند و میزان اهمیت شما نسبت به آنان را چندان بازتاب نمی‌دهد.
  • پدربزرگ و مادربزرگ‌ها شیفته المان‌های سنتی هستند و با دریافت آن بخشی از گذشته‌شان را زنده می‌کنند؛ بنابراین تا حد ممکن هدیه‌هایی انتخاب کنید که این المان‌ها را پوشش دهد.
  • ارزش مادی هدیه شما بسیار اهمیت دارد؛ گرچه برای بزرگان بعد مادی قضیه مهم نیست اما با اینحال باید هدیه‌ای انتخاب نمایید که کم ارزش و کم مصرف نباشند.
  • هدیه‌ای که برای بزرگان خانواده تهیه می‌کنید باید به آنان حس خوبی بدهد؛ انتخاب هدیه‌ای مرتبط با بیمار‌ی‌هایشان مثل انواع دارو، قرص، کمربند درمانی و… شاید برایشان چندان خوشایند نباشد.

بهترین ست‌های اریسا برای هدیه شب یلدا برای پدربزرگ و مادربزرگ

با توجه به سخت بودن انتخاب بهترین پک هدیه برای پدربزرگ و مادربزرگ، اریسا با پذیرش مسئولیت و انتخاب بهترین‌ها پیشنهادات ایده آلی برای شما دارد:

شکلات خوری 4 درب خاتم با جعبه ترمه

اولین پیشنهاد ما به شما شکلات خوری 4 درب خاتم به همراه جعبه ترمه است. می‌دانید که پدربزرگ و مادبزرگ‌ها به صنایع دستی و لوازمی با طراحی سنتی علاقه بسیار زیادی دارند. از میان انواع صنایع دستی، به شما این شکلات خوری را پیشنهاد می‌کنیم چرا که از هنری والا، سنتی و خاص در طراحی آن استفاده شده که آن را با دیگر هدایا متفاوت می‌کند. شکلات خوری خاتم در فرم هشت ضلعی و با چهار محفظه ساخته شده است. چهار محفظه در این ظرف، پذیرایی را برای افراد سن‌ بالا راحت‌تر می‌کند و در بین لوازم آشپزخانه آنان خوش می‌درخشد. شکلات خوری 4 درب اریسا به شکل با کیفیت و با قطعات کوچک چوب، فلز و استخوان شتر ساخته شده و بهترین طراحان زمان قابل قبولی را برای نقش زدن بر آن اختصاص داده‌اند. جعبه ترمه نیز اصالت هدیه را دوچندان می‌کند. این جعبه از جنس چوب نشکن است که زیره و رویه آن با پارچه ترمه زینت داده شده است. این جعبه گزینه خوبی برای نگه‌داری اشیای قیمتی بوده و مصارف زیادی دارد. مشاهده محصول

شکلات خوری خاتم هدیه‌ای ویژه به مادربزرگ

شکلات خوری سفالی در جعبه طرح نسیم

دومین پیشنهاد مهمانی شب یلدا به شما هدیه شکلات خوری سفالی در جعبه طرح نسیم است. این شکلات خوری با بهترین نوع سفال ساخته شده که کیفیت آن را تضمین می‌کند. فرم ظرف فوق به شکل پایه‌دار بوده و نمای میز و چیدمان پذیرایی را دگرگون می‌سازد. به روی تمامی قسمت‌های شکلات خوری از هنر میناکاری نقش برجسته استفاده شده است. از رنگ‌های مختلف نیز بر این ظرف به کار رفته که نمای بسیار زیبایی دارد. برای بالاتر رفتن ماندگاری هنر مینا بر شکلات خوری، از یک لایه پوشش پلی استر استفاده شده است. پوشش پلی استر باعث می‌شود که نور، رطوبت، گرد و غبار و عواملی از این قبیل ظاهر گیفت را دستخوش تغییر نکنند. بی‌شک چنین هدیه‌ای از هر جهت برای بزرگان خانواده در شب یلدا  خوشحال کننده خواهد بود. اریسا قیمت به صرفه‌ای برای شکلات خوری در نظر گرفته است؛ بنابراین اگر بودجه کمی نیز دارید، خواهید توانست یک هدیه زیبا و آبرومند تهیه نمایید. مشاهده محصول

هدیه شب یلدا برای پدربزرگ و مادربزرگ

ست قندان مسی و فانوس در جعبه هاردباکس (شب چراغ)

اگر مادربزرگ و پدربزرگ شما به لوازم نوستالژی علاقه دارد، یلدا بهترین فرصت برای هدیه دادن پک شب چراغ است. این پک از لوازم نوستالژی تشکیل شده که یلدای خاطره انگیزی را می‌سازد. پک هدیه شب چراغ از یک قندان مسی شکمی طرح شکر ریز، دیوان حافظ پالتویی قابدار چرمی، فانوس رنگی کوچک و سفره قلمکار سایز 40×40 تشکیل شده است. همه این این لوازم ارتباط زیادی با یلدا داشته و کادویی کاملا مناسبتی به شمار می‌آیند. با دیوان حافظ می‌توانید رسم حافظ خوانی را زنده نگه دارید. دور هم و نوبت به نوبت تفالی به حافظ بزنید تا از پند و اندرزهای آن لذت ببرید. این کتاب از طراحی بصری خاصی برخوردار بوده و نسبت به انواع دیوان‌های رایج در بازار یک سر و گردن بالاتر است. قندان مسی با مس درجه یک و توسط هنر دست ماهرترین استادان ساخته شده که حتی ضربه هم نمی‌تواند آن را در هم بشکند. سفره قلمکار و فانوس نیز از محصولاتی هستند که قطعا خاطرات خاصی را در نظر پدربزرگ و مادربزرگتان زنده می‌کنند. همه اجزای این پک با هوشمندی طراحی شده‌اند. مشاهده محصول

هدیه‌ای ویژه برای مادربزرگ ها در شب یلدا

کادو شب یلدا برای پدربزرگ ها و مادربزرگ ها

تحفه آجیل یلدا 3

پک‌هایی که ترکیبی از لوازم یادگاری و تنقلات یلدایی باشند نیز گزینه خوبی به عنوان هدیه برای بزرگترها به شمار می‌رود. پک تحفه آجیل یلدا 3 از دست کادوهاست که سبک‌های مختلفی از هدیه را شامل می‌شود. پک فوق حاوی یک دیوان حافظ پالتویی قابدار چرمی، شیشه جار کوچک لوکوم میوه‌ای، قندان بزرگ طرح انار مس زنجان، آجیل خوری سفالی تک پایه، یک کیلو آجیل مخلوط و جعبه ترمه چوبی است. کتاب دیوان حافظ اریسا با چرم درجه یک ارائه شده و تا سال‌ها ماندگار می‌ماند. نوشتار و خط الرسم کتاب نیز خوانا است که آن را به عنوان هدیه برای پدربزرگ و مادربزرگ مناسب‌تر می‌کند. آجیل خوری اریسا با هنر میناکاری مزین شده که آن را علاوه بر کاربرد اصلی خودش، تبدیل به یک اثر هنری نیز کرده است. وجود یکی از المان‌های اصلی یلدا در پک، جذابیت ان را افزایش می‌دهد. قندان طرح انار به عنوان اصلی‌ترین نماد یلدا گیفت شما را به بهترین گزینه ممکن تبدیل می‌کند. لوکوم میوه‌ای و آجیل اریسا نیز بدون هیچ نگهدارنده و به صورت تازه تهیه می‌شوند و مزه لذیذی دارند. با قرار دادن این خوشمزه‌‌جات در پک خود هدیه‌تان را بکرتر می‌کنید. مشاهده محصول

ست ترمه و شکلات خوری خاتم و دیوان حافظ (چکامه 2)

پنجمین پیشنهاد اریسا در خصوص هدیه شب یلدا برای پدربزرگ و مادربزرگ پک چکامه 2 است. این پک از ترمه ابریشم 5 رنگ سایز 100×100، شکلات خوری شش گوش خاتم کوچک و  دیوان حافظ پالتویی قابدار در جعبه هاردباکس لولایی طرح میهن تشکیل شده است. دیوان حافظ اریسا زیباترین ساختار ممکن را دارد و یلدا را پر از پند و شعر خواهد کرد. با قرار دادن این کتاب در پک، اصالت گیفتتان بالاتر  رفته و به ان بعد ادبی بخشیده شده است. پارچه ترمه ابریشم اریسا که از مواد طبیعی و مرغوب ساخته شده قطعا برای بزرگان خانواده قابل توجه خواهد بود. این پارچه بافت ریز و محکمی دارد و حداقل بیش از 10 سال مانند روز نخست خود زیبنده و ظریف می‌ماند. 5 رنگ به کار برده شده در پارچه هم جزو رنگ‌های پرطرفدار و پرکاربرد هستند و با هر محیطی تطابق دارند. شکلات‌خوری خاتم نیز دارای جزئیات بی‌نظیری است که هنر ایرانی را زنده و برجسته می‌کند. مشاهده محصول

هدیه ای مخصوص پدربزرگ و مادربزرگ در شب یلدا

هدیه شب یلدا برای مادربزرگ

 

شکلات خوری فیروزه کوبی سایز 22 با جعبه ترمه

این هدیه برای افرادی که به هنر فیروزه کوبی و دنیای فلز و سنگ‌ها علاقه دارند، ایده آل است. شکلات خوری فیروزه کوبی اریسا با فرم پایه‌دار، ظاهری شیک و همه پسند دارد. این ظرف توسط هنرمندان اصفهانی با مهارت بالا و با اصیل‌ترین روش ساخت تهیه شده و در دسترس شما قرار گرفته است. از مقاوم‌ترین سنگ‌های فیروزه در این اثر استفاده شده که با هنر دست به روی آن نصب شده و هیچ نگرانی از بابت تغییر شکل آن وجود ندارد. اریسا گارانتی ده ساله برای این محصول ارائه می‌دهد تا خریدی مطمئن را تجربه کنید.  گیفت فوق به همراه جعبه ترمه چوبی نفیسی به شما تقدیم می‌شود که امنیت ان را برای جابه جایی در فواصل دور و دراز تضمین می‌کند. مشاهده محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *