هدیه‌های تبلیغاتی و روانشناسی رنگ‌ها

زمان مطالعه: 5 دقیقه
راهنمای انتخاب رنگ هدیه‌های تبلیغاتی
در این مقاله میخوانید

پاییز با پالت رنگی خاص خود، فصل محبوب بسیاری از افراد است. نوک درختان در این فصل ابتدا زرد، سپس قرمز و در نهایت قهوه‌ای می‌شود و مراحل خاصی را سپری می‌کند. توجه کرده‌اید که وقتی به شاخ و برگ‌های زرد نگاه می کنید، احساس آرامش می‌کنید؟ رنگ قرمز انرژی و سرزندگی را به شما یادآوری می کند و رنگ قهوه‌ای آن احساس راحتی و امنیت به شما می‌بخشد؟ رنگ ها دارای اهمیت روانشناختی و استثنایی هستند و باید به خوبی از نقش آن‌ها در کسب و کار آگاه باشید.

ما حقایق جالبی در مورد آنچه رنگ‌ها در خصوص محصول می‌گویند و اهمیت آن‌ها در روابط کاری شما با همکاران جمع آوری کرده‌ایم. رنگ‌ها بیش از آنچه که فکر می‌کنید بر شما تأثیر می‌گذارند. شما هر لحظه از روز با آن‌ها احاطه شده‌اید. اگرچه ممکن است حتی از این موضوع آگاه نباشید، اما رنگ‌ها بخشی جدایی ناپذیر از ارتباطات و حس و حال ما را می‌سازند. دانشمندانی که روانشناسی رنگ‌ها را مطالعه می کنند، دریافته‌اند که هرچند یک رنگ می تواند تأثیرات متفاوتی بر افراد مختلف داشته باشد؛ اما قوانین کلی و اساسی در مورد تأثیر آن‌ بر مغز ما وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به شما هر آنچه که باید در مورد رنگ بندی بسته‌های هدیه‌های تبلیغاتی بدانید آموزش بدهیم.

مشاهده محصولات: هدیه‌های تبلیغاتی

 برخی از ویژگی‌های رنگ‌های اصلی عبارتند از:

سفید:

رنگ سفید  برف، پاکی و زمستان را برایمان خاطرنشان می‌سازد . این رنگ نماد صلح، سکوت، آغازی جدید، حقیقت و مواردی از این قبیل است. هدیه‌های تبلیغاتی با رنگ و پکیجینگ سفید مؤثر و هدفمند واقع می‌شوند. این رنگ‌ را می توان با هر رنگ دیگری ترکیب کرد و بهترین گیفت را ساخت.

زرد:

ما خلاقیت را با رنگ زرد می‌شناسیم. این رنگ بیانگر روشنایی و جسارت است و اغلب با احساس جوانی، بازیگوشی، شادابی و کنجکاوی همراه است. اگر به کارکنان خود هدیه‌ای برای کودکانشان تقدیم می‌کنید، رنگ زرد را انتخاب نمایید. به عنوان ایده یک عروسک زرد رنگ را با پکیجینگی رنگین تقدیم کنید. بزرگسالان نیز عاشق هدایایی در رنگ‌های زرد هستند. شاید این موضوع شما را به یاد هدیه‌ای در این رنگ بیندازد که در یک عصر دلپذیر دریافت کردید و پر از حس شادی شده‌اید. شاید آن لحظه‌ به خوبی دلیل این امر را درک نکرده‌ باشید؛ اما اکنون به این موضوع پی برده‌اید.

قرمز:

قرمز نماد زندگی، عشق، سرعت، سرزندگی و پویایی است. این رنگ به نوعی پرانرژی‌ترین رنگ شمرده می‌شود و تأثیر زیادی بر فکر و احوالات انسان‌ها دارد. با یک هدیه‌های تبلیغاتی به رنگ قرمز می‌‌توانید پیامی مبتنی بر شور، هیجان و ارزش را به کارکنان خود برسانید.

تاثیر رنگ بر هدیه‌های تبلیغاتی

سبز:

سبز نمادی از  صبر و شکیبایی است و ما را به با طبیعت پیوند می‌دهد. همچنین این رنگ نشان‌دهنده شادی، امنیت و تعادل است. هدایای تجاری سبز رنگ که به شکل هوشمندانه انتخاب شده‌اند، باعث آرامش کارمندان سازمان و ایجاد احساس وفاداری و اخلاق می شود. این رنگ برای کالاهای تبلیغاتی سازگار با محیط زیست نیز انتخاب بسیار خوبی است، زیرا ارتباط مفهومی و نمادین به خصوصی با آن دارد.

آبی:

آبی را با آب و اسمان می‌شناسیم. افکار ما با نگاه کردن به رنگ آبی به سمت آزادی و رهایی می‌رود . این رنگ  از پیشرفت و تحول و اقتدار و آرامش نیز به ما نشانی می‌دهد. از آنجایی که آبی بیانگر آرامش است، اغلب در لباس‌های فرم و لباس کار هم استفاده می شود. به علاوه رنگ فوق طیفی از احساساتی نظیر هوش، امید و تلاش را به دیگران القا می‌کند. به همین دلیل انتخاب این رنگ برای یک هدیه سازمانی، منطقی است.

بنفش:

بنفش از ترکیب آبی و قرمز ساخته می‌شود و بیانگر هوش و احساسات است. در کنار این‌ها بنفش همیشه نمادی از تجمل و اعتبار بوده و ثروتمندان بیشتر از آن استفاده می‌کنند. این رنگ قدرت را به خوبی نمایش می‌دهد. یک گیفت سازمانی با این رنگ ترکیبی از مفاهیم مختلفی همچون اعتدال، هوش، کنترل و خرد را منعکس می کند.

صورتی:

 این رنگ ملایم ما را به یاد تولد و شروعی دوباره می‌اندازد و ملایمت، زنانگی و بازیگوشی را نیز در نهان خود دارد. تعجبی ندارد که محبوب‌ترین محصولات مورد استفاده خانم‌ها برای هدیه‌های تبلیغاتی در این رنگ هستند!

قهوه ای:

رنگ قهوه‌ای نمادی از هر چیز ملموس و پایدار است و به عقیده دانشمندان، حس استحکام و صلابت را به دیگران منتقل می‌کند. این ویژگی‌ها برای یک رابطه سازمانی خوب ضروری هستند؛ بنابراین انتخاب هدایای تبلیغاتی خود با این رنگ درست به نظر می‌اید. برخی معتقدند رنگ قهوه‌ای نمادی از راحتی و ایمنی  نیز است؛ به همین خاطر محصولات مرتبط با این مفاهیم را به رنگ قهوه‌ای عرضه می‌کنند.

مشکی:

مشکی  رنگی خالص است و با هیچ خانواده رنگی دیگری نزدیکی ندارد. این رنگ نماد پرستیژ است و یک رنگ بسیار محبوب برای هدایای تجاری لوکس محسوب می‌شود. طیف محصولات این رنگ گسترده و متعلق به افراد مختلفی است.

رنگ هدیه‌های تبلیغاتی و هویت شرکتی

بر اساس تجربه دریافته‌ایم که اکثر مشتریان ما رنگ هدیه‎‌های تبلیغاتی و تجاریشان را متناسب با رنگ لوگوی شرکت سفارش می‌دهند. این کار در اغلب موارد درست و تاثیرگذار است؛ زیرا باعث آشنایی بیشتر مشتریان و شرکای کاری با شما می شود. با این وجود، توصیه می‌کنیم که این روند را دائما ادامه ندهید؛ چرا که در برخی مواقع بازدهی خوبی نخواهد داشت.

💥مطالعه بیشتر: از چه جملاتی بر روی هدیه تبلیغاتی خود استفاده کنیم؟

برای مثال اگر تصمیم به هدیه دادن یک چتر به عنوان گیفت مدیریتی دارید و لوگوی شما قرمز است؛ انتخاب چتری قرمز بدترین ایده است. آیا می‌توانید مدیرتان را با یک چتر قرمز تصور کنید؟ ورود به بطن شخصیت افراد و ایجاد تناسب، هدف نهایی هر تبلیغی است.

در اغلب موارد باید از رنگ های خنثی برای هدایای سازمانی (سیاه، سفید، خاکستری و غیره) استفاده کنید. زیرا سلیقه و خواسته‌های طیف وسیعی از افراد را پوشش می‌دهد. البته انتخاب رنگ‌ها به موقعیت و هدف نیز بستگی دارد. همچنین در مواقعی جسور بودن نیز لازم است. گیفت‌های تبلیغاتی گاهی باید کمی تحریک کننده باشند تا به هدف مورد نظر خود دست یابند.

چرا رنگ مناسب به فروش شما کمک می کند؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، رنگ ها یکی از مهم‌ترین عوامل ارتباط بصری هستند، زیرا برداشت ما را نسبت به محصولات و برندها شکل می‌دهند. رنگ‌های مختلف در هر فردی واکنش‌های احساسی متفاوتی را می‌سازد. ثابت شده است که رنگ‌ها به فروش بیشتر کمک می‌کنند. تحقیقات نشان داده تقریباً 85٪ از مصرف کنندگان اقرار کرده‌اند که رنگ محصول دلیل اصلی خریدشان بوده است.

به نظر شما رنگ لوگو می‌تواند بر ارتباطات و احساس اشخاص نسبت به محصول تأثیر بگذارد؟ اگر رنگ‌ها را با دقت و تناسب انتخاب کنيد، هدیه تجاری شما تبدیل به مزیت رقابتی شده و شما را با دیگران متمایز می‌کند. در کنار این مورد، بر کیفیت فروش سازمانی و دیدگاه مصرف کنندگان تأثیر می گذارد.

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط سازمان‌های بازاریابی نکات جالبی در خصوص تاثیر رنگ‌ها بیان شده است:

  • رنگ‌هایی که هوشمندانه و با استراتژی انتخاب شده باشند؛ می‌توانند اعتبار و نام برند را تا 80% افزایش دهند.
  • 85 درصد میزان خرید افراد به رنگ‌ها وابسته است.
  • رنگ‌ها حتی در بهبود خوانایی بیش از 40% تاثیر دارند.
  • چینش رنگی یادگیری را از 55% به 78% افزایش می‌دهد.
  • رنگ‌ها میزان درک و برداشت افراد را تا 73% افزایش می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات پیشنهادی برای شما

مطالب مرتبط
هدیه عید نوروز برای پدر و مادر
برای پدر و مادر برای عید نوروز چه هدیه ای بخریم؟
هدیه عید نوروز برای دختران نوجوان
هدیه عید نوروز برای دختران نوجوان چی بخریم؟ (۲۰ ایده خرید کادوی عید برای دختر خانم ها)
هدیه عید نوروز برای پدربزرگ و مادربزرگ
۸ هدیه نوروزی پیشنهادی برای پدر و بزرگ و مادر بزرگ
پک آجیل نوروزی ارزان
پک های آجیل اقتصادی نوروز، پیشنهادی محبوب برای خرید با بودجه کم
خرید پک آجیل سازمانی برای عید نوروز
پاسخ به ۱۰ سوال مهم درباره ی خرید پک آجیل سازمانی عید نوروز
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من