بلاگ

5 ویژگی کلیدی ولکام پک جذاب از نگاه کارمندان

5 ویژگی کلیدی ولکام پک جذاب از نگاه کارمندان

ولکام پک یا هدیه خوش‌ آمد گویی، از هدیه‌هایی است که کارمندان در نخستین روزهای کاری خود دریافت می‌کنند. بسیاری از سازمان‌ها در خصوص اهمیت این گیفت‌ها آگاهی ندارند و چرایی آن‌ را درک نمی‌کنند. در ابتدای راه هنوز کسی از عملکرد کارمندان جدید آگاهی ندارد. معمولا این سوال پیش میاید که آیا منطقی است برای کارمندی که هنوز نسبت به عملکردش اطمینان کامل نداریم، وقت و هزینه صرف کرده و هدایایی اهدا کنیم یانه.

تصمیم گرفتیم در خصوص اهمیت اهدای چنین پک‌هایی به شکل خلاصه؛ اما کامل صحبت کنیم و مهمترین ویژگی‌های کلیدی این پک‌ها را هم شرح بدهیم.

اهمیت اهدای ولکام پک به کارمندان جدید

مدیران باید از اهمیت اهدای هدیه خوش امدگویی آگاه شده و فواید آن را نسبت به بودجه و شرایط سازمان بسنجند. اهدای ولکام پکیج از جهات مختلفی مهم و تأثیر گذار است:

-بهبود رابطه کارمندان با افراد سازمان

داشتن ارتباطات متقابل و باکیفیت کارمندان با همکارانشان باعث می‌شود که عملکرد بهتری داشته باشند و فضای سازمان، به فضایی آرام تبدیل شود. با اهدای چنین هدیه‌ای کارمند درمی‌یابد که همکارانش تا چه حد برایش ارزش قائل است؛ در نتیجه احترام عمیق‌تری برای افراد سازمان قائل خواهد بود.

-افزایش کارایی و عملکرد کارمندان

حضور داشتن کارمند در سازمان تنها عامل کارایی نیست. آن‌ها باید تا جای ممکن تمام توان خود را به کار گرفته و از تمام زمان خود جهت حل مسائل کاری استفاده کنند. با اهدای هدایا به کارمندان جدید می‌توانید کارایی و عملکرد آن‌ها را افزایش دهید. آن‌ها با دریافت گیفت و هدیه‌ها خود را عنصری مهم از سازمان می‌دانند و تمام تلاش خود را جهت بهبود مسائل آن خواهند کرد.

-افزایش امید و انگیزه کارمندان

هر انسانی با درک ارزشمندی خود احساس بهتری خواهد داشت و سعی می‌کند که همیشه این حس ارزش را حفظ کند. کارمندان با دریافت ولکام پکیج خود در بدو ورود در می‌یابند که حتی در اولین قدم‌های کاری خود بدون اینکه سود خاصی نصیب سازمان کرده باشند هم ارزشمند هستند. بنابراین انگیزه دوچندانی برای کارکردن پیدا می‌کنند.

-افزایش احساس تعهد در کارمندان

همانطور که تعداد افراد متقاضی شغل زیاد بوده، تعداد سازمان‌هایی که به دنبال کارمندان خوب و باتجربه هستند نیز زیاد است؛ بنابراین باید بتوانید به وسیله ترفندهایی نیروهای کاری خود را متعهد نگه دارید. با تقدیم کردن هدیه‌ها به کارمندان، احساس تعهد را در آن‌ها برانگیزید و ارزش‌های سازمانتان را برایشان بازگو کنید.

-ترغیب به حضور در فعالیت‌های تیمی

برای پیش بردن اهداف سازمان نیاز به شرکت در فعالیت‌های تیمی است. خیلی از افراد از حضور در فعالیت‌های تیمی فراری هستند، چون باید انعطاف فکری زیادی داشته باشند. همچنین باید بتوانند به راحتی ایده‌های همدیگر را نقد کرده و تصحیح کنند. دریافت ولکام پکیج، دیدگاه کارمندان را نسبت به روابط کاری بهبود داده و به آن‌ها شوق و انگیزه زیادی جهت شرکت در فعالیت‌های تیمی می‌بخشد.

-ارتقای فرهنگ سازمانی

اهدای هدیه‌های خوش آمد گویی، باعث می‌شود روابط کارمندان و سازمان در هم تنیده‌تر شده و به انتظارات افراد احترام و حق تقدم آنان پاسخ داده شود. همچنین ارزش‌های سازمان در رابطه با پذیرفتن افراد جدید و مسئولیت‌های بیشتر را محکم‌تر و عمیق‌تر می‌کند.

مشاهده محصولات: انواع ولکام پک

5 ویژگی کلیدی تهیه ولکام پک برای کارمندان

برای تهیه متناسب‌ترین هدیه خوش آمد گویی باید به 5 ویژگی کلیدی توجه کنید. با توجه به این ویژگی‌ها می‌توان بهترین هدیه‌ها را برای کارمندانتان انتخاب و تهیه کرد:

1-کاربردی بودن

هوشمندانه‌‌ترین هدیه‌ها، هدیه‌هایی هستند که برای کارکنان کاربردی بوده و بتوانند از آن در مواقع مختلف استفاده نمایند. کاربردی بودن فقط به این معنا نیست که بتوان به کمک هدیه یک نیاز ضروری را رفع کرد، بلکه به جنبه زیبایی شناختی آن هم اشاره دارد. یعنی آن هدیه باید بتواند به نیاز افراد به زیبایی هم پاسخ دهد. برای مثال یک تابلوفرش نفیس می‌تواند هم کاربردی بوده و دکوراسیون اتاق را تکمیل کند. در کنار این موضوع پتانسیلی برای برانگیختن میل انسان به زیبایی دارد.

2-داشتن مزیت رقابتی

پیشنهاد می‌کنیم هدیه‌ای انتخاب کنید که نسبت به هدایای خوش آمدگویی سازمان‌های دیگر مزیت رقابتی داشته باشد. مثلا اگر سازمان رقیب آجیل و تنقلات به کارمندان تقدیم می‌کند، شما می‌توانید پک‌های هدیه آجیل به همراه یک آجیل خوری نفیس اهدا نمایید تا هدیه‌‌تان از مزیت ماندگاری و توانایی رقابت برخوردار باشد.

3-کیفیت و ارزش بالا

بهتر است که گیفت‌های خوش آمد گویی ارزش و کیفیت بالایی داشته باشند. همه مدیران می‌توانند یک هدیه کوچک و ارزان تهیه کنند. اهدای چنین هدیه‌‌ای به اکثر افراد حس خوبی نداده و آن مفهوم عمیق را دریافت نمی‌کنند. در واقع حتی ممکن است این استراتژی نتیجه عکس داده و فرصت اثرگذاری بر کارمندان را از دست بدهید.

4-توجه به سلیقه و جنسیت افراد

به سلیقه و جنسیت کارمندان توجه ویژه داشته باشید. نیازها و خواسته‌های اقایان و خانم‌ها متفاوت است. برای مثال بیشتر خانم‌ها به ظرافت هدیه‌ و آقایان به کاربردی بودن هدیه توجه دارند. می‌توانید برای هر کدام از انان یک هدیه متفاوت تهیه کنید یا هدیه‌ای انتخاب کنید که هر دو ویژگی ظرافت و کاربردی بودن را داشته باشد.

5-بسته بندی زیبا

بسته بندی از مهمترین ویژگی‌های یک هدیه استاندارد و اصولی است. در واقع یک هدیه ارزشمند، بسته بندی زیبا و نفیسی می‌طلبد تا زیبایی آن را دوچندان کند. به علاوه بسته بندی زیبا به افراد این پیام را می‌دهد که مدیران نسبت به همه جزئیات هدیه توجه دارند.

آیا تهیه پک‌های خوش آمدگویی در هر سازمانی ایده خوبی است؟

پاسخ دقیق به این سوال نیاز به تحلیل درست نسبت به سازمان شما دارد. به طور کل هرچه که  سازمان نیاز بیشتری به انرژی روزمره کارمندان، بهره وری و خلاقیت آنان داشته باشد، اهدای ولکام پکیج اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در صورتی که سازمان‌ شما دارای فعالیت‌های روتین بدون نیاز به مهارت حل مسئله و همکاری باشد، اهدای پک‌های خوش آمدگویی لزوم چندانی ندارد.

پک‌های خوش امدگویی را چگونه به کارمندان اهدا کنیم؟

بهتر است که پک‌های خوش امدگویی در جلسه معارفه کارمندان با دیگر همکارانشان اهدا شود. اهدای چنین هدیه‌ای در میان دیگران به فرد احساس رضایت و جسارت بیشتر می‌دهد و نهایتا ارتباط عمیق‌تری با سازمان برقرار می‌کند. توجه کنید که اهدای این پک‌ها باید با احترام کامل باشد و نباید با بیان انتظارات کاری و بیش از حد افراد را از دریافت هدیه شرمسار کنید.

چه هدیه‌هایی می‌توانند به عنوان هدیه خوش امدگویی مناسب باشند؟

هدیه‌های متعددی برای انتخاب وجود دارد؛ اما ما در این قسمت بهترین هدیه‌ها را به شما معرفی کردیم. این هدیه‌ها می‌تواند سازمان شما را نسبت به دیگر سازمان‌ها متمایز کند:

*صنایع دستی

صنایع دستی ایرانی ارزش بالایی دارد و برای هدیه‌های رسمی و کاری می‌توانند اولین انتخاب باشند. نکته قوت چنین انتخابی این است که تنوع زیادی داشته و تقریبا  متناسب با هر بودجه‌ای یک انتخاب ارزشمند در اختیار دارید.

*ست هدیه الکترونیکی

استفاده از وسایل الکترونیکی در محیط کاری یا خارج از آن رواج زیادی دارد. شما می‌توانید برای آسان‌تر کردن کارهای الکترونیکی افراد ست هدیه الکترونیکی که شامل پاوربانک، هدفون، اسپیکر یا حتی هولدر موبایل باشد را تهیه و اهدا نمایید. افراد با رجوع هرروزه به چنین وسایلی دائما به یاد سازمان خواهند بود.

*پک‌های آجیل و تنقلات

پک‌های آجیل و تنقلات به همراه یک ظرف نفیس از دیگر انتخاب‌های مناسب است. این هدیه هم کام افراد را لذیذ کرده و هم هدیه‌ای چشم نواز برایشان به دنبال دارد. آجیل خوری، گلدان و بشقاب با طرح سنتی از مناسب‌ترین ظرف‌ها برای هدیه هستند.

*ظروف سفالی نفیس

ظروف سفالی از سری ظروف ارزشمندی هستند که قابلیت انتخاب به عنوان گیفت خوش آمد گویی را دارند. این ظروف می‌توانند با هنرهایی مثل میناکاری، خاتم کاری و… طراحی شوند و به محیط جلوه خاصی بدهند.

*ست هدیه چرم

لوازم چرم، لوازمی هستند که همیشه طرفداران خاص خود را داشته و در هر عصری پرفروش هستند. این ست‌ها از بهترین هدایای سازمانی به شمار می‌آیند. شما می‌توانید ست‌هایی حاوی کیف دستی، کیف پول، کمربند و جاعینکی از جنس چرم باکیفیت تهیه نموده و آن‌ها را به رسم خوش آمد گویی به کارمندانتان تقدیم کنید. مطمئن باشید که این هدیه همیشه در خاطر آن‌ها خواهد ماند.

مشاهده محصولات: هدایای چرمی نفیس

مشاوره خرید ولکام پک برای سازمان

در صورتی که تمایل به اهدای ولکام پک دارید یا نسبت به انتخاب هدیه مناسب مردد هستید می‌توانید با شماره‌های 02168097098 ‌- 09395005001 تماس گرفته و مشاوره دریافت کنید. دریافت مشاوره از سمت تولیدی اریسا هیچ هزینه‌ای نداشته و با کمال میل به تمام سؤالات و خواسته‌های شما پاسخ خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *